Drezúrne preteky v Topoľčiankach

V dňoch 4.-5.6.2022 sa v priestoroch Národného žrebčína konali prvé z troch plánovaných drezúrnych podujatí. Súťažilo sa na úrovniach od stupňa „Z“ až po „T“, vrátane úloh pre mladé kone.

V čele rozhodcovského zboru stála Nadežda Ivaničová, ďalšími členmi bol Peter Juhász a z Českej republiky pozvanie prijali Iva Schützová a Simona Fialová. Sily si zmerala takmer päťdesiatka jazdeckých dvojíc. Pre mnohých boli tieto preteky aj predpríprava na Majstrovstvá SR a zároveň možnosť splniť kvalifikačné kritériá pre jednotlivé kategórie majstrovstiev.

Najpočetnejšie zastúpenie mala súťaž pre 4 ročné kone a potom úlohy na úrovni ST a T. V úlohe pre 4 ročné kone sa predstavilo až 9 4 ročných koní. Prvenstvo získal Milan Kuhajda a Donna Grazia z Jk Jurský dvor Nitra. V kategórii 5-6 ročných koní bojovalo 5 jazdeckých dvojíc. Najlepší výsledok dosiahol domáci Peter Vančo so žrebcom Loretto. Táto dvojica zvíťazila aj v úlohe pre 5 ročné kone. V súťaži pre pony jazdcov sa najlepším stal Janko Magál s Dafne Fan Dej z TJ Žrebčín Motešice pred Lilly Marthaler so Silviom tiež z TJ Žrebčín Motešice. Silvia Záhorská s koňom Graduell z JK Ivanka pri Dunaji získala prvenstvo v úlohe na úrovni Z. Medzi deťmi sa najviac darilo Diane Hunovej s koňom Armín tiež z JK Ivanka pri Dunaji. Pokračovalo sa na stupni obťažnosti L. Najlepší výkon predviedla domáca Martina Nittnaus s lipicanským žrebcom Favory XII-13. V súťaži stupňa S ju na prvej priečke vystriedala oddielová kolegyňa Kristína Flaková s kobylou Bonnami. Lukas Blatzheim s koňom C. Design VH Bloemenhof z Nemecka zvíťazili na úrovni ST. V T si prvenstvo odniesla Linda Kilíková a Rocky Diamond z JK Horse Club Nitra.

V nedeľu sa medzi 4 ročnými koňmi poradie jemne premiešalo. Zvíťazila Linda Fraňová a Hariffa MD z JK Martin Záturčie. V kategórii 5-6 ročných koní s vysokým náskokom prvenstvo obhájil domáci Peter Vančo a Loretto, rovnako ako aj v nasledujúcej súťaži pre 5 ročné kone. Na úrovni Z prvú priečku obsadila opäť Silvia Záhorská a Graduell z JK Ivanka pri Dunaji. V kategórii detí sa najlepšou stala Diana Hunová a Armín z toho istého klubu. Martina Nittnaus a Favory XII-13 z JK pri NŽ Topoľčianky podali najlepší výkon na úrovni L. V S prvú priečku obsadila Petra Slušná s koňom Fürst Lothario z JK Ivanka pri Dunaji. Najlepšou jazdeckou dvojicou v ST sa stal opäť Lukas Blatzheim s koňom C. Design VH Bloemenhof z Nemecka. Najlepšie ohodnotenie získal aj na úrovni T s jeho druhým koňom Johny Depp 4.

Všetkým srdečne gratulujeme k dosiahnutým výsledkom. Kompletné výsledkové listiny nájdete na www.nztopolcianky.sk, www.sjf.sk, www.drezura.wbl.sk . Veľké poďakovanie patrí firme Happy Horse Service Cavalor, Prohorse, Heineken a JK pri NŽ Topoľčianky za vecné ceny, ktoré venovali do súťaží.