Prvé tohto ročné drezúrne preteky v Topoľčiankach

Tak sme sa dočkali... Po prvý krát po opatreniach v súvislosti s pandémiou Covid – 19 otvoril svoje brány Národný žrebčín v Topoľčiankach pre všetkých drezúrnych nadšencov. 13.-14.6.2020 sa konali prvé z troch plánovaných drezúrnych podujatí. Súťažilo sa na úrovniach od stupňa „Z“ až po „T“, vrátane úloh pre mladé kone a pony.

V čele medzinárodného rozhodcovského zboru stála Dagmar Kočiová, ďalšími členmi boli Nadežda Ivaničová, Peter Juhász a z Českej republiky pozvanie prijali Iva Schützová a Ilona Kružíková. Sily si zmerala bezmála päťdesiatka jazdeckých dvojíc, pre mnohých boli tieto preteky aj predpríprava na Majstrovstvá SR.

V sobotu vládlo príjemné letné počasie, ktoré vydržalo celý deň, aj napriek hrozivým mrakom v popoludňajších hodinách. Športové zápolenie sa otvorilo úlohami pre mladé kone. Ako prvá sa jazdila FEI úloha pre 4 ročné kone. V oddelení 4-ročných koní zvíťazila Laura Ďurechová  s koňom Furioso L-34 Nemes z TJ žrebčín Motešice a v kategórii 5-6 ročných koní zvíťazili ex aequo David Kintšer s Conversanom XIII-60 z domáceho klubu JK pri NŽ Topoľčianky a Ivan Sihelský na koni Zinedine z KPKRJ Rimavská Sobota. Vo FEI úlohách pre 5 a 6 ročné kone zvíťazila Linda Kilíková s talentovaným valachom Rocky Diamond z Horse klub Lužianky Nitra. V otvorenej súťaži FEI Deti úvodná úloha A zvíťazila Lucia Križanová s koňom Silver Moonlight z Ranča Ouzkých. V kategórii detí sa najviac darilo Sofii Petranovej na Paifovi z TJ žrebčín Motešice, ktorá svoje prvenstvo obhájila aj v nasledovnej súťaži stupňa „L“. Peter Vančo z domáceho klubu zvíťazil v úlohe na úrovni „S“ s koňom Liliane a prvenstvo mu patrilo aj v nasledovných súťažiach stupňa „ST“ a „T“ avšak s koňom Conversano XIII-47.

V nedeľu sa začínalo úlohou pre pony, kde najlepší výsledok zajazdila Dianka Hunová a Sans Gene z JK Ivanka pri Dunaji. V úlohe pre 5 ročné kone zvíťazila domáca jazdkyňa Michaela Horná na koni Lorry. Sobotňajšie prvenstvo v úlohe pre 6 ročné kone obhájila Linda Kilíková a Rocky Diamond z Horse club Lužianky Nitra. V úloha stupňa „Z“, v otvorenej súťaži aj v kategórii detí s vysokým náskokom zvíťazila Sofia Petranová na koni Alice im Wunderland z TJ žrebčín Motešice. Táto jazdecká dvojica potvrdila svoje kvality opätovným víťazstvom aj na úrovni „L“. Vo FEI úlohe juniori súťaž družstiev na úrovni „S“ zvíťazila Michaela Balážová s koňom Marengo z JO Martin Záturčie. No a víťazstvo na stupni „ST“ a „T“ opätovne obhájil domáci Peter Vančo a Conversano XIII-47.

Všetkým srdečne gratulujeme k dosiahnutým výsledkom. Kompletné výsledkové listiny nájdete na www.nztopolcianky.sk, www.sjf.sk, www.drezura.wbl.sk . Veľké poďakovanie patrí firme Heineken a JK pri NŽ Topoľčianky za vecné ceny ktoré venovali do súťaží.